Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach – czy warto?

Nie wiesz co masz robić, kiedy chcesz pożyczyć pieniądze, ale nie pracujesz na podstawie umowy o pracę? Zaświadczenie o zarobkach jest podstawą ubiegania się o kredyt w banku, ale w przypadku firm pozbankowych nie zawsze jest to wymagane. Gdzie szukać pożyczkodawców, dla których formalności nie są najważniejsze podczas ubiegania się o dodatkowe pieniądze? Odpowiedź na to pytanie jak i inne męczące Cię dylematy znajdziesz poniżej. Jedno jest pewne – rozwiązaniem będzie dla Ciebie pożyczka bez zaświadczeń o dochodach przez Internet.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach – w banku czy w firmie pozabankowej?

Jak już zostało wspomniane w banku na samym początku będziemy poproszeni o przedstawienie zaświadczenia o zarobkach. Należy wcześniej załatwić je od pracodawcy. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy posiadamy umowy o pracę. Nie dla każdego z nas jest to komfortowa sytuacja, a do tego może nieco potrwać. Dodajmy, że posiadając umowę cywilnoprawną nie mamy jak załatwić sobie takiego zaświadczenia.

Firmy pozabankowe podchodzą do tego tematu zupełnie inaczej. Znają one realia życia większości osób i wiedzą, że możemy zarabiać systematycznie niekoniecznie mając umowę o pracę. Dlatego też w ich ofercie coraz częściej możemy znaleźć pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Nie musimy przesyłać żadnych dokumentów, które miałyby potwierdzić nasze zarobki. Jedyne co musimy zrobić to złożyć oświadczenie – podczas wypełniania wniosku wystarczy wpisać wysokość swoich dochodów. To sprawia, że szybkie pożyczki online posiadają wiele zalet. Prócz minimum formalności możemy liczyć na dużą przyznawalność. Nie dziwi fakt, że coraz częściej pierwszej pomocy finansowej szukamy w owych firmach pozabankowych niżeli w bankach. Dodatkowo jako nowi klienci możemy liczyć na promocję, dzięki której spłacamy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy, zatem RRSO pożyczki wynosi 0%!

Kto może ubiegać się o pożyczki bez zaświadczeń o dochodach?

Właściwie nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o tego typu pożyczki. Biorąc pod uwagę, że nie wymaga się tutaj praktycznie żadnych formalności owy produkt pozabankowy można polecić osobom, które mają umowę o pracę, ale również tym, które jej nie posiadają. Dzięki temu każdy z nas może już teraz starać się o pożyczkę bez zaświadczeń o zarobkach. Z pewnością najbardziej ucieszą się pożyczkobiorcy, którzy nie posiadają umowy o pracy, ale uzyskują dochody w inny sposób np. poprzez:

• umowę o dzieło/zlecenie;
• pracę dorywczą;
• działalność rolniczą lub gospodarczą;
• działalność freelancera;
• świadczenia socjalne (w tym 500 plus);
• stypendia;
• alimenty;
• emerytury lub renty;
• dochód pasywny (np. wynajem mieszkania).

Jak widać o dodatkową gotówkę mogą starać się zarówno studenci jak i emeryci, a nawet osoby posiadające status bezrobotnych. Jednakże każda firma pozabankowa działa na swoich własnych zasadach. Dlatego warto wcześniej zainteresować się jakie źródła dochodu są przez nich akceptowane zanim przystąpimy do wypełnienia wniosku.

Czy każda pożyczka pozabankowa nie wymaga zaświadczeń?

Zazwyczaj chcąc pożyczyć pieniądze w firmach pozabankowych wystarczy nam dowód osobisty. Nie wymaga się od nas byśmy przestawiali jakiekolwiek inne dokumenty. Warto jednocześnie zauważyć, że pożyczki bez zaświadczeń o dochodach dotyczą w większości sytuacji niewielkich kwot. Tu bezwzględnie przodują chwilówki. Zdarzają się sytuacje, w których pożyczkodawca będzie wymagał od nas potwierdzenia zarobków. Może nastąpić to wtedy, kiedy ubiegamy się o dużą kwotę pożyczki lub mamy złą historię kredytową. Dodajmy przy tym, że nie zawsze potwierdzeniem będzie zaświadczenie o dochodach. Niekiedy wystarczy nam wyciąg bankowy, a ten możemy sami uzyskać za pomocą bankowości internetowej.

Które firmy oferują pożyczki bez zaświadczeń o dochodach?

Coraz więcej jest firm, które łagodzą warunki jakie musimy spełnić, by otrzymać dodatkowe pieniądze. Dlatego warto na bieżąco sprawdzać aktualne rankingi. Na chwilę obecną pożyczkodawcy, którzy nie wymagają od nas zaświadczenia o zarobkach to:

• ExtraPortfel – za pierwszym razem możemy pożyczyć do 3.000 na 30 dni. Maksymalna kwota zobowiązania to 6.000 złotych;

• Finbo – pożyczkodawca oferuje nam szybkie pożyczki przez Internet do 12.000 złotych na 30 dni. Jednak jako nowi klienci możemy ubiegać się do 5.000 złotych;

• Vivus – w tym przypadku pożyczymy do 3.000 złotych za pierwszym razem na 30 dni. Za kolejnym razem ta kwota wzrasta do 7.500 złotych;

• Kuki – minimum formalności sprawia, że każdy może pożyczyć tu do 5.000 złotych na 30 dni – to oferta pierwszej pożyczki. Jako stali klienci możemy starać się do 15.000 złotych;

• Monedo Now – firma daje nam możliwość pożyczenia do 20.000 złotych na okres od 6 do 48 miesięcy.

To jedynie kilku pożyczkodawców, którzy nie będą od nas wymagali zaświadczenia o dochodach podczas procesu weryfikacyjnego. By wybrać jak najlepszą ofertę warto wypróbować kalkulator pożyczkowy – porównywanie wielu ofert może być dla nas zbyt dużym wyzwaniem, dlatego warto korzystać z bezpłatnych narzędzi, które nas w tym wspomogą.

Jak przebiega proces ubiegania się o pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach?

Jest on bardzo prosty. Przede wszystkim możemy go w całości wykonać bez wychodzenia z domu przez Internet. Zazwyczaj jedynym dokumentem, który będzie nam potrzebny to nasz dowód osobisty. Kiedy wybierzemy już firmę pozabankową będziemy musieli wybrać kwotę pożyczki i okres jej trwania. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie wniosku – tam należy podać podstawowe dane i niekiedy złożyć oświadczenie o swoich dochodach. Pozostanie nam potwierdzenie tożsamości. Popularne przelewy na 1 grosz przechodzą do lamusa. Nowoczesną i jeszcze szybszą metodą jest skorzystanie z aplikacji. Zaraz po tym otrzymamy decyzję z firmy pozabankowej. O ile będzie ona pozytywna otrzymamy równocześnie umowę i pieniądze, które trafią na podane przez nas konto. Mogą być one dostępne nawet w przeciągu kilkunastu minut.

Podsumowanie

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach to produkt skierowany do tysięcy Polaków. Jak pokazują dane w naszym kraju wiele osób utrzymuje się w inny sposób niżeli na podstawie umowy o pracę. Mając systematyczne dochody z innych źródeł możemy być pewni, że szybka pożyczka przez Internet jest w naszym zasięgu.