Ubezpieczenie domu do kredytu – w banku, u agenta, a może online?

Expander kontakt Kraków

Obecnie zakup własnego domu czy mieszkania dla większości z nas jest niemożliwy bez zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Aby spełnić wszelki formalności i uzyskać kredyt należy pamiętać również o ubezpieczeniu nieruchomości. Ubezpieczenie do kredytu najczęściej stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla banku. Jednak nie powinno ograniczać się do tzw. „ubezpieczenia murów”, czyli podstawowego pakietu zapewniającego ochronę od zniszczeń, pożaru, ale także, dla naszego bezpieczeństwa, również wyposażenie. Najczęściej, bo według badań w ponad 90% przypadków, takiego rodzaju ubezpieczenia podpisywane są przy umowie, w banku. Klienci oszczędzają czas, ufają doradcy kredytowemu, nie mają jednak rozeznania w innych ofertach na rynku. Jednak czy to dobre rozwiązanie? Nie do końca. Banki akceptują tez ubezpieczenia zawarte poza jednostką, w towarzystwach ubezpieczeniowych. Takie ubezpieczenie, dla nas, jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne i tańsze.

Zatem gdzie warto kupić ubezpieczenie do kredytu? W banku, u agenta, czy on-line?

Ubezpieczenie do kredytu w banku

Kupując polisę w banku, jak wspominano, skupiamy się jedynie na ubezpieczeniu podstawowym – takie jest wymagane przez kredytodawcę. Najczęściej nie mamy możliwości dokupienia dodatkowego pakietu ochronnego na wypadek kradzieży z włamaniem, czy odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Poza tym, według przeprowadzonych analiz, ubezpieczenia takie są droższe niż te, które w rozszerzonym pakiecie kupimy w towarzystwie ubezpieczeniowym lub on-line. Dla banku sprzedaż takiej polisy to zysk. Nawet proponując zakup indywidualnie takiego ubezpieczenia, najczęściej wskazują towarzystwa, z którymi bank ma podpisana umowę – to także związane jest z dodatkową prowizja dla banku. Niestety często bywa tak, że to bank jest strona umowy ubezpieczeniowej, a nie kredytobiorca. Stąd też taka ochrona bywa pozorna.

Ubezpieczenie do kredytu u agenta

Wizyta u agenta ubezpieczeniowego pozwoli na zrozumienie istoty oferty kredytowej. Dobry agent zaproponuje produkt dostosowany do potrzeb i wymagań banku i klienta. W miarę potrzeb rozszerzy zakres ubezpieczenia podstawowego o dodatkowe opcje, dla zapewnienia większej ochrony. Z pewnością odpowie na wszelkie pytania i wyjaśni definicje zawarte w umowie, przedstawi dokładnie zakres ochrony, wyłączenia. Tak zawarta umowa daje pewność, że w sytuacjach kryzysowych najbliżsi nie zostaną bez środków do życia, z długami. Mienie będzie odpowiednio zabezpieczone od większości zdarzeń mogących się przydarzyć. Suma ubezpieczenia będzie uzależniona od zasobności portfela, a składka i tak będzie niższa niż przy ubezpieczeniu zawieranym w banku.

Ubezpieczenie do kredytu online

Taka forma zawarcia umowy ubezpieczeniowej jest coraz bardziej popularna. Dzięki dostępności porównywarek ubezpieczeniowych klient ma możliwość porównać oferty kilkunastu towarzystw, po wpisaniu podstawowych informacji i oczekiwań zostanie obliczona orientacyjna kwota składki. W dobie Internetu to coraz bardziej popularna forma zawierania wszelkich tego typu umów. Czy bezpieczna? Raczej tak – towarzystwa ubezpieczeniowe szyfrują i chronią dane osobowe. Należy jednak pamiętać, że dane przekazywane do wniosku powinny być jak najbardziej prawdziwe, by uniknąć ewentualnej odmowy wypłaty świadczenia w przypadku zaistnienia zdarzenia, na skutek przekłamań lub zatajenia istotnych informacji. Dla osób niezdecydowanych czy dociekliwych możliwe jest, za pośrednictwem Internetu, skonsultowanie wszelkich wątpliwości z doradcą/konsultantem.

Zaletą ubezpieczeń zawieranych przez Internet jest ich cena – zdecydowanie niższa. Za te same pieniądze można oczekiwać lepszej lub porównywalnej oferty podstawowej, dodatkowych bonusów w formie zniżek za zakup on-line, płatność kartą czy dodatkowych zakresów ochrony.

Podejmując decyzję o ubezpieczeniu nieruchomości do kredytu warto zastanowić się, w perspektywie długoterminowej, na jakiej ochronie nam naprawdę zależy i jaką cenę możemy za nią zapłacić. Warto poświęcić czas na zapoznanie się z ofertą różnych towarzystw, by cieszyć się bezpieczeństwem i gwarancją wypłaty środków w razie nieoczekiwanego zdarzenia.

Sprawdź zestawienia produktów bankowych:
Najlepsze kredyty hipoteczne czerwiec 2018
Oprocentowanie kredytów gotówkowych czerwiec 2018
Kredyty dla małych firm porównanie czerwiec 2018
Najtańsze karty kredytowe zestawienie czerwiec 2018

Masz pytanie dotyczące kredytu hipotecznego? Chcesz zbadać zdolność kredytową w 15 bankach z Krakowa? Sprawdź bezpośredni kontakt do renomowanych firm pośrednictwa finansowego.
BEZPŁATNA POMOC W WYBORZE KREDYTU HIPOTECZNEGO W KRAKOWIEUMÓW SPOTKANIE Z EKSPERTEM
+