Ubezpieczenie domku letniskowego

Expander kontakt Kraków

Sezon urlopowy nakłania do odpoczynku. Coraz więcej osób decyduje się na zakup domku letniskowego, w którym można będzie, z dala od miejskiego zgiełku, ładować akumulatory nie tylko w wakacje. Niestety, takie nieruchomości poza sezonem narażone są na zniszczenia, podobnie jak całoroczne domy i nasze mieszkania, ale bardziej na kradzieże i dewastacje, plus ryzyka związane z pożarem czy zalaniem. Warto dobrać odpowiednio pakiet ubezpieczeń, jednak trzeba zaznaczyć, że nie zawsze ubezpieczenie od wszelkich ryzyk jest możliwe w przypadku domków letniskowych.

Wymagania firm ubezpieczeniowych

Aby wykupić polisę domek musi spełniać określone w przepisach prawa budowlanego wymogi. Musi być on obiektem budowlanym, zatem posiadać fundamenty i być ściśle powiązanym z gruntem na stałe. Odpadają więc uwielbiane przez Polaków coraz bardziej domki holenderskie. Ubezpieczenie samego domku nie obejmuje zazwyczaj ochrony elementów zewnętrznych, w tym dekoracji i architektury krajobrazu (rzeźby, oczka wodne, ławki, oświetlenie, rośliny itp.) – dotyczy to domków zamieszkiwanych sezonowo. W przypadku obiektów całorocznych w ramach polisy możemy liczyć na zabezpieczenie przynależnych budynków, ogrodzenia czy wyposażenie ogrodu. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają wiele dodatkowych pakietów – w zależności od potrzeb jesteśmy w stanie, za odpowiednią opłatą, ubezpieczyć nasze mienie niemal w całości. Przy wyborze polisy należy zwrócić uwagę na to, co podlega ochronie i na wyłączenia. Jeśli z naszego zaniedbania dojdzie do kradzieży, bo chociażby źle zabezpieczymy domek pod naszą nieobecność, towarzystwo może odmówić wypłaty świadczenia. Podobnie z zaprószeniem ognia czy złą konserwacją instalacji elektrycznej, wodnej, gazowej itd.

Jeśli odpowiednio dbamy o nasz azyl nie powinno być problemów z dochodzeniem od ubezpieczyciela wypłaty roszczenia. Niemniej dodatkowo, we własnym zakresie, warto zadbać o prewencję – poprosić o dozór sąsiadów czy wynająć agencję ochrony, która będzie dodatkowo czuwała nad naszą działką podczas naszej nieobecności. Im więcej zabezpieczeń, tym na niższa kwotę ubezpieczenia możemy liczyć – firmy nagradzają przezornych, zatem warto.

Sprawdź zestawienia produktów bankowych:
Najlepsze kredyty hipoteczne maj 2020
Oprocentowanie kredytów gotówkowych maj 2020
Kredyty dla małych firm porównanie maj 2020
Najtańsze karty kredytowe zestawienie maj 2020

Masz pytanie dotyczące kredytu hipotecznego? Chcesz zbadać zdolność kredytową w 15 bankach z Krakowa? Sprawdź bezpośredni kontakt do renomowanych firm pośrednictwa finansowego.
POMOC W WYBORZE KREDYTU KRAKÓWSPRAWDŹ NOTUS
+