Ubezpieczenia na wypadek raka, na co zwracać uwagę?

Expander kontakt Kraków

Wzrost zachorowań na nowotwory kilka lat temu wzbudził w Polakach chęć zawierania ubezpieczeń. Przez ten okres większość firm ubezpieczeniowych wprowadziło pakiet nowotworowy w stałą ofertę i z roku na rok rośnie ilość osób, które decydują się na taką ochronę. Niestety zbyt pochopne działania mogą powodować, że wybór ubezpieczenia nie będzie nas chronił w taki sposób, jak to sobie zakładamy, podejmując decyzję o zakupie ubezpieczenia. Na co zwrócić więc uwagę?

Oczywiście przed podjęciem decyzji warto poznać warunki kilku firm ubezpieczeniowych. Niestety ubezpieczenia na życie i zdrowie nie są jednoznaczne i istnieje wiele wyłączeń. Zignorowanie niektórych paragrafów może niekorzystnie odbić się w przyszłości na naszej kieszeni i pozostaniemy bez środków, o jakich zapewniała kusząca reklama.

Suma ubezpieczenia

Należy pamiętać, że niska kwota miesięczna może nie zapewnić wystarczającego świadczenia w przypadku zaistnienia okoliczności. Suma ubezpieczenia powinna oscylować w granicach 100 tysięcy zł. Zachorowanie na raka zwykle wiąże się nie tylko z kosztami leczenia, ale i bieżącego utrzymania – choroba uniemożliwia zwykle pracę zarobkową przez czas hospitalizacji i rekonwalescencji.

Warunki umowy

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zakres ochrony. Niektóre polisy zapewniają wypłatę środków jedynie w przypadku nowotworów złośliwych, choć ubezpieczyciele określają też jakich narządów jest to nowotwór. Zakres świadczeń w różnych firmach może się różnić. Mogą one zapewnić jednorazową wypłatę pieniędzy (wówczas odpowiedzialność się kończy, a umowa ulega rozwiązaniu), albo cykliczne wsparcie (jednorazowo wypłacana jest kwota ok. 40-50 % a kolejne transze w trakcie leczenia. Istnieją też polisy, które pokrywają koszty leczenia, jednak nie zapewniają pomocy na inny cel. Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą także przewidywać wypłatę świadczenia dodatkowego po wygranej walce z rakiem przez ubezpieczonego.

Wszystkie te informacje są istotne już na etapie wyboru konkretnego produktu. Oczywiście zawarte są w OWU każdego z towarzystw ubezpieczeniowych. Taka polisę można podpisać obecnie również w wielu bankach, które są pośrednikami ubezpieczyciela.

Sprawdź zestawienia produktów bankowych:
Najlepsze kredyty hipoteczne lipiec 2020
Oprocentowanie kredytów gotówkowych lipiec 2020
Kredyty dla małych firm porównanie lipiec 2020
Najtańsze karty kredytowe zestawienie lipiec 2020

Masz pytanie dotyczące kredytu hipotecznego? Chcesz zbadać zdolność kredytową w 15 bankach z Krakowa? Sprawdź bezpośredni kontakt do renomowanych firm pośrednictwa finansowego.
POMOC W WYBORZE KREDYTU KRAKÓWSPRAWDŹ NOTUS
+