Przelew: nieznany sposób na korzystną lokatę negocjowaną

Oszczędzać powinien każdy, to nie ulega wątpliwości. Nie mniej jednak nasz bank nie zawsze będzie w stanie zaoferować nam korzystną ofertę. Jeżeli zastanawiamy się nad ulokowaniem pieniędzy na lokacie, powinniśmy wcześniej przejrzeć oferty poszczególnych instytucji bankowych, co więcej możemy negocjować warunki umowy.

Od dwóch lat oprocentowanie lokat utrzymuje się na dosyć niskim poziomie, mimo to wiele osób jest zainteresowanych korzystaniem z takiego rozwiązania, ze względu na to, że jest to bezpieczny sposób pomnażania pieniędzy. Niestety nie zanosi się na zmianę na lepsze, co więcej banki zmniejszają oprocentowanie depozytów, chociaż WIBOR i WIBID pozostają na podobnym poziomie. Oczywiście nie oznacza to, że nie mamy szans na lepsze oprocentowanie lokaty, są sposoby na to, aby bank spojrzał na nas bardziej przychylnym okiem.

Negocjacje twarzą w twarz

Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale stawki oprocentowania można negocjować. W tym celu najlepiej udać się do wybranego banku osobiście, aby móc porozmawiać z doradcą bankowym. Ponieważ pracownik instytucji bankowej zazwyczaj nie ma odpowiednich uprawnień do podnoszenia stawek, kieruje nasz wniosek do przełożonego. Natomiast przełożony przekazuje sprawę do kierownika regionalnego. Chociaż może się wydawać, że to dużo biurokracji, tak naprawdę odpowiedź powinniśmy otrzymać w ciągu następnych 2-3 dni. Wniosek o otrzymanie lepszych warunków tj. bardziej atrakcyjne oprocentowanie należy odpowiednio umotywować. Powinniśmy w nim wykazać, dlaczego zasługujemy na lepsze traktowanie.

Zrób przelew

Gdy zależy nam na czasie i nie mamy ochoty na dyskutowanie z doradcą bankowym jest prostsze rozwiązanie. Mianowicie wystarczy wykonać przelew na wysoką kwotę do innego banku, już przelewając sumę w wysokości 10,000 złotych lub wyższą, w ciągu 24 godzin możemy spodziewać się telefonu z korzystną propozycją. Zazwyczaj konsultanci proponują lokatę na kwotę naszej transakcji z korzystnym oprocentowaniem. Oczywiście nie warto zgadzać się na pierwszą propozycję, warto negocjować warunki. W tej sytuacji mamy większe pole do popisu, ponieważ to bank wychodzi do nas z propozycją, a nie my.

Sprawdź zestawienia produktów bankowych:
Najlepsze kredyty hipoteczne wrzesień 2022
Oprocentowanie kredytów gotówkowych wrzesień 2022
Kredyty dla małych firm porównanie wrzesień 2022
Najtańsze karty kredytowe zestawienie wrzesień 2022