Inwestowanie w srebro od podstaw

Expander kontakt Kraków

Osoby, które posiadają nadwyżki finansowe przeważnie chcą ulokować swoje pieniądze tak, aby mogły na siebie zarabiać bez dużego ryzyka. Dużą popularnością dotąd cieszyły się lokaty bankowe, jednak ze względy na dosyć niskie oprocentowanie, ludzie zaczynają szukać innych sposobów na pomnażanie swojego kapitału. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się inwestycja w kruszce – w złoto i srebro.

Czy to się opłaca?

Osoby zawodowo zajmujące się inwestycjami, podkreślają, że inwestycja w kruszce jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest to fizyczny nośnik wartości, poza tym stanowi najlepszą ochronę przed inflacją. Decydując się na ulokowanie swoich oszczędności w kruszce, możemy mieć pewność, że ich wartość nigdy nie spadnie do zera.

Jak inwestować?

Decydując się na inwestowanie w kruszce mamy kilka możliwości. Jednym z popularniejszych sposobów jest zakup biżuterii. W tym wypadku należy pamiętać, że zyski z jej sprzedaży będą na pewno niższe, niż jej zakup. Cena wyrobów jubilerskich jest droższa, niż samo złoto, ponieważ doliczane są do tego koszty robocizny oraz marża. Inną formą inwestowania w kruszce jest zakup sztabek srebra i złota. Jest to jedna z bezpieczniejszych możliwości. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że możemy mieć pewność, że zakupione sztabki zawsze będą miały wartość, co więcej można je spieniężyć w dowolnym miejscu na świecie. Jest to doskonała opcja dla osób, które są zainteresowane inwestycją długoterminową. Można też zdecydować się na zakup funduszy inwestujących w kruszce. Przy czym w tym wypadku nie inwestujemy bezpośrednio w złoto i srebro, aczkolwiek w kopalnie, które wydobywają tego typu surowce. Jest to dobra alternatywa dla inwestycji w złoto, gdyż nie musimy martwić się o sposób przechowywania kruszców, co może okazać się problematyczne. Chociaż inwestycja w sztabki złota i srebra jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych form lokowania oszczędności, także trzeba liczyć się ze spadkiem ich wartości.

Sprawdź zestawienia produktów bankowych:
Najlepsze kredyty hipoteczne listopad 2020
Oprocentowanie kredytów gotówkowych listopad 2020
Kredyty dla małych firm porównanie listopad 2020
Najtańsze karty kredytowe zestawienie listopad 2020

Masz pytanie dotyczące kredytu hipotecznego? Chcesz zbadać zdolność kredytową w 15 bankach z Krakowa? Sprawdź bezpośredni kontakt do renomowanych firm pośrednictwa finansowego.
Kredyt hipoteczny nr 1