E-portfel w smartfonie – jak korzystać z niego w bezpieczny sposób?

Expander kontakt Kraków

Elektroniczne portfele stają się coraz bardziej popularne. Niestety, podobnie jak w przypadku e-bankowości, nasze oszczędności zgromadzone na rachunku mogą stać się łupem e-złodziei, którzy wykorzystają chwile nieuwagi. Mimo, iż e-portfele posiadają ogrom zabezpieczeń, nie możemy zapominać o stosowaniu zasad bezpieczeństwa indywidualnie. Warto więc korzystać z oprogramowania antywirusowego w smartfonie, zwracać uwagę na podejrzane wiadomości i aplikacje instalowane na urządzeniu. Oczywiście nie trzeba wspominać chyba o nie udostępnianiu znanych nam i używanych w takich celach kodów i haseł osobom obcym czy o stosowaniu dla bezpieczeństwa limitów transakcji wykonywanych w ramach e-płatności telefonem. Kilka czynności pozwala zachować podstawy bezpieczeństwa i chroni nasze pieniądze dość skutecznie. E-portfel to bardzo wygodne rozwiązanie, zatem do dzieła.

Oprogramowanie antywirusowe

O instalacji programów antywirusowych na komputerach zwykle pamiętamy. Niestety złośliwe programy i wirusy zaatakować mogą również smartfony, które jak wiemy mają dostęp do sieci w dowolnym czasie i miejscu. Warto rozważyć opcję zakupu antywirusa, dzięki któremu można uniknąć nie tylko ataków phishingowych, ale i zainfekowania plików, czy uzyskania przez hakera danych do logowania i haseł.

Niestety nie każdy program antywirusowy ochroni nasze dane przed e-kradzieżą. Bardzo popularne są wyłudzenia związane z instalacją podejrzanego, choć na pierwszy rzut oka, bezpiecznego oprogramowania. Warto ograniczyć także dostęp i uprawnienia osobom trzecim. Dzięki temu będzie bezpieczniej.

Login i hasło

Bankowość elektroniczna, mimo wielu stosowanych przez banki zabezpieczeń, nie jest bezpieczna w przypadku, gdy login i hasło uzyskają osoby postronne. Możliwości wyłudzeń danych do logowania jest sporo. Należy więc chronić te dane i nie podawać ich nikomu.

Limity płatności

Oczywiście każdy wydaje pieniądze z e-portfela zgodnie z potrzebami i możliwościami. Niemniej jednak warto ustawić, w dość prosty sposób, limity tego typu transakcji. Kwoty mogą być różne, np. 500 zł dziennie. Limity można w ciągu kilku sekund zmienić, jeśli potrzebujemy dokonać większej płatności. Dzięki takim ograniczeniom utrudnimy zadanie złodziejom i uniemożliwimy znaczne obciążenie naszego konta w przypadku kradzieży.

Sprawdź zestawienia produktów bankowych:
Najlepsze kredyty hipoteczne lipiec 2020
Oprocentowanie kredytów gotówkowych lipiec 2020
Kredyty dla małych firm porównanie lipiec 2020
Najtańsze karty kredytowe zestawienie lipiec 2020

Masz pytanie dotyczące kredytu hipotecznego? Chcesz zbadać zdolność kredytową w 15 bankach z Krakowa? Sprawdź bezpośredni kontakt do renomowanych firm pośrednictwa finansowego.
POMOC W WYBORZE KREDYTU KRAKÓWSPRAWDŹ NOTUS
+